Jak otrzymać pożyczkę?

Przy podejmowaniu decyzji o staraniu się o pożyczkę warto dokonać wstępnej samoweryfikacji w zakresie dostępu do ES Funduszu. Aby móc ubiegać się o pożyczkę Państwa podmiot powinien należeć do określonej grupy podmiotów ekonomii społecznej.

Kolejnym krokiem jest określenie przedsięwzięcia, na które ma być przeznaczona pożyczka. Założeniem ES Funduszu jest dostarczenie kapitału pożyczkowego na rozwój działalności gospodarczej i to właśnie na ten cel powinno być ukierunkowane przedsięwzięcie. Jeżeli mają Państwo problem z doprecyzowaniem swojego pomysłu na rozwój lub potrzebują Państwo fachowej oceny rentowności swojego przedsięwzięcia, to zachęcamy w pierwszej kolejności do skorzystania z usług doradczych w lokalnych Ośrodkach Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Aplikacja do funduszu może odbyć się na dwa sposoby:

  • Wypełniony wniosek o pożyczkę wraz z niezbędnymi załącznikami można przesłać do nas bezpośrednio w wersji elektronicznej. W tym przypadku zarówno przed złożeniem wniosku, jak i na etapie weryfikacji dokumentów zapraszamy do konsultacji telefonicznych (22 636 07 40), podczas których wyjaśnimy wszelkie wątpliwości, a także pomożemy prawidłowo wypełnić dokumenty.
  • Drugim sposobem dostępu do funduszu jest kontakt z naszymi partnerami regionalnymi. Ich zadaniem jest udzielenie każdemu podmiotowi wnioskującemu o pożyczkę pomocy przy wypełnieniu wniosku, identyfikacji wszystkich niezbędnych załączników i dokumentów do wniosku oraz wstępnej weryfikacji założeń przedsięwzięcia. Partnerzy działają z reguły na poziomie wojewódzkim lub makroregionalnym, zaś Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy wspiera w procesie aplikowania o pożyczkę spółdzielnie pracy z całego kraju. Lista partnerów jest listą otwartą i może zmieniać się wraz z rozwojem działalności pożyczkowej funduszu.

Sprawdź partnerów w swoim regionie: