Podsumowanie na koniec maja 2013

Minął drugi miesiąc działalności naszego funduszu, pora zatem na małe podsumowanie, zwłaszcza, że obserwujemy szczególną aktywność kilku województw. Do końca maja udzieliliśmy ośmiu pożyczek na łączną kwotę prawie 600 tys. zł. Wśród naszych pożyczkobiorców prym jak na razie wiodą spółdzielnie socjalne. Już cztery pożyczki powędrowały do tych podmiotów. Wśród pożyczkobiorców znalazły się też trzy organizacje pozarządowe i jedna spółdzielnia pracy.

Na jakie przedsięwzięcia udzieliliśmy pożyczek? Przede wszystkim na remonty i adaptację budynków i lokali, zakup środków transportu, maszyn i narzędzi. Przedmiotem kilku pożyczek był też zakup materiałów obrotowych do bieżącej produkcji.

Wśród najbardziej aktywnych województw znalazły się województwa pomorskie (Makroregion IV) i lubelskie (Makroregion II). Na każde z tych województw przypadły po dwie pożyczki. Reszta pożyczek trafiła do województw: mazowieckiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Powoli rozwijają się też nasze partnerstwa regionalne. W zeszłym miesiącu organizacje partnerskie wsparły nas dwukrotnie w procesie udzielenia pożyczek podmiotom ekonomii społecznej. Mamy nadzieję, że kolejny miesiąc przyniesie jeszcze lepszy wynik.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.