TEATR O.N – Pierwszy Zawodowy Teatr Osób Niepełnosprawnych

Już niedługo na warszawskim Muranowie powstanie nowy teatr –  Zawodowy Teatr Osób Niepełnosprawnych  TEATR O.N prowadzony przez Fundację  Nie Tylko.

Fundacja działa w Warszawie  już od 9 lat i zajmuje się aktywizacją zawodową, społeczną i artystyczną Osób Niepełnosprawnych. Jej podopiecznymi jest grupa 220 osób z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, zespołem Downa, dziecięcym porażeniem mózgowym. W projektach Fundacji biorą też udział seniorzy, oraz młodzież z rodzin dysfunkcjonalnych.

W ramach Fundacji powstał pierwszy w Polsce Zawodowy Teatr Osób Niepełnosprawnych TEATR O.N. Jego zespół stanowi 20 osobowa grupa  aktorów z niepełnosprawnością intelektualną. Teatr produkuje profesjonalne spektakle teatralne (biletowane) wystawiane dla szerokiej publiczności, a jego aktorzy grają też w serialach telewizyjnych. Do tej pory Teatr występował gościnnie w warszawskim Teatrze Kamienica. Teraz dzięki środkom ES Funduszu uda się zaadaptować na potrzeby Teatru  lokal przy ul.  Nowolipki 2 a.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.