Wspieramy Dom dla Bezdomnych Kobiet „Emaus” Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia s. Małgorzaty Chmielewskiej

W początkach roku 2014 pracownicy TISE – Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych TISE SA rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na rzecz Domu dla Bezdomnych Kobiet „Emaus” prowadzonego przez Wspólnotę Chleb Życia s. Małgorzaty Chmielewskiej. Dom mieści się w Warszawie przy ul. Stawki 27  zaledwie kilkaset metrów od biura TISE. 

W ciągu 12 miesięcy udało nam się zebrać 2250 zł, a Zarząd TISE zadeklarował wsparcie Domu kwotą 5000 zł – tak więc w sumie TISE i jego Pracownicy przekazali podopiecznym Siostry Małgorzaty Chmielewskiej 7250 zł

Mechanizm prowadzenia zbiórki był bardzo prosty. W styczniu 2014 w naszej kuchni ustawiliśmy puszkę (nazywaną puszką z Siostrą) i umówiliśmy się, że w miarę swoich możliwości, potrzeb, chęci etc. dobrowolnie będziemy tam wrzucać choćby drobne kwoty podczas robienia sobie kawy czy herbaty. Oczywiście nasza pomoc nie jest jednorazowa, a naszą zbiórkę będziemy kontynuować w przyszłym roku.  

Dom dla Bezdomnych Kobiet „Emaus” Wspólnoty Chleb Życia przy ul. Stawki 27 w Warszawie powstał przed 22 laty by móc zapewnić opiekę potrzebującym takiego wsparcia kobietom. W Domu stale przebywa 45 kobiet w wieku 18-75 lat. Wspólnota Chleb Życia prowadzi w Warszawie i okolicach cztery domy: „Betania” dla kobiet z dziećmi, ” Nazaret” i pełniący też funkcję szpitala „Betlejem”.

 Wspólnotę można wspierać też indywidualnie – przynosząc ubrania czy jedzenie lub wpłacając pieniądze na rachunek: Katolicka Wspólnota Chleb Życia Domy dla bezdomnych

02-220 Warszawa ul. Łopuszańska 17

Bank Spółdzielczy Raszyn 73800400022001000012700001

Wszystkie informacje o działalności Wspólnoty znajdziecie TUTAJ

.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.