Kraków podsumowuje pierwszy rok ES Funduszu

Za nami już drugie spotkanie regionalne podsumowujące pierwszy rok funkcjonowania ES Funduszu. Tym razem spotkaliśmy się w kanonicznym dla małopolskiej ekonomii społecznej miejscu czyli w pensjonacie „U Pana Cogito”. W spotkaniu wzięło udział wiele przedsiębiorstw ekonomii społecznej i III sektora z terenu województw: śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego, a także przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Urzędu Marszałkowskiego, Regionalnego ROPS, Grodzkiego Urzędu Pracy. Byli też nasi partnerzy z SWR, Fundacji dla środowiska, Związku Lustracyjnego Spółdzielni Prcy.

Podczas spotkania pan Jakub Głowacki z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprezentował wyniki badań nad diagnozowaniem i mierzeniem społecznej wartości dodanej w działaniach podmiotów ekonomii społecznej oraz przedstawił narzędzie ESometr (http://swd.msap.uek.krakow.pl), które pozwala przedsiębiorstwom społecznym wyliczyć ten współczynnik dla swojego przedsiębiorstwa.

Ważnym elementem spotkania była dyskusja panelowa, w której zastanawialiśmy się nad kondycją przedsiębiorczości społecznej i nad perspektywami jej rozwoju.  Następne spotkanie regionalne już 6 maja w Poznaniu. Patronem spotkania był portal www.ekonomiaspołeczna.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.