Niebieski Parasol

Co łączy niebieski parasol z lustrem logopedycznym i orbitrekiem? Otóż nasz 51 pożyczkobiorca czyli Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Chorych Długotrwale Unieruchomionych „Niebieski Parasol” w Legnicy (ale z siedzibą w Chojnowie) wyposaży swój dział rehabilitacji m.in. w rzeczone lustra, i orbitreki a także zestawy trakcji na kręgosłup szyjny!
Stowarzyszenie powstało w lutym 2001 r. z inicjatywy środowiska pielęgniarskiego, polityków i lokalnych samorządowców. Jego celem jest promowanie nowych form opieki nad osobami długotrwale unieruchomionymi, starszymi i niepełnosprawnymi, zwiększenie aktywności życiowej i zaradności osób niepełnosprawnych oraz zwiększenie wydajności opiekuńczej rodziny. Niebieski Parasol świadczy na usługi rehabilitacyjne oraz fachową pomoc w opiece nad osobami starszymi. Podstawą tej działalności jest ośrodek pielęgnacyjno-rehabilitacyjny, prowadzący usługi całodobowe, stacjonarną opiekę nad osobami chorymi, a także usługi pielęgnacyjno-opiekuńcze w domu chorego. Niebieski Parasol prowadzi też wypożyczalnię sprzętu medycznego, promuje zdrowy tryb życia w społeczności lokalnej, a także prowadzi restaurację „Pod Jeleniem”.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.